BIP Września

Technologia google logo wewnętrzna
Strona Główna . . Baza dokumentów . Rejestr zmian . Dostęp do informacji . Statystyki . Kontakt . . . .
Statystyki   »
stronę odwiedziło osób:
18908505
ostatnia aktualizacja BIP'u:
30-11-2022
Portal - Akty prawne i protokoły
Uchwała nr XI/101/03
 

 

 Uchwała nr XI/101/03

 Rady Miejskiej we Wrześni

 z dnia 9 lipca 2003 r.

 

w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej.

 

Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139, Nr 41, poz. 412 i Nr 111, poz. 1279, z 2000 r. Nr 12, poz. 136, Nr 109, poz. 1157, Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 5, poz. 42, Nr 14, poz. 124, Nr 100, poz. 1085, Nr 115, poz. 1229, Nr 154, poz. 1804 oraz z 2002 r. Nr 25 poz. 253, Nr 113, poz. 984, Nr 130 poz. 1112) Rada Miejska we Wrześni uchwala, co następuje.

 

§ 1

 

1.      Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej.

2.      Integralną częścią uchwały jest rysunek planu, zwany dalej „rysunkiem”, zatytułowany „Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej” opracowany w skali 1: 1000, stanowiący załącznik graficzny do niniejszej uchwały.

3.      Niniejsza uchwała obowiązuje na obszarze, którego granice określa rysunek.

 

§ 2

 

1.      Ilekroć w uchwale jest mowa o:

1)     nieprzekraczalnej linii zabudowy - należy przez to rozumieć linię określającą najmniejszą odległość w jakiej mogą się znajdować budynki od linii rozgraniczającej terenu;

2)     powierzchni zabudowy - należy przez to rozumieć powierzchnię rzutu poziomego budynku mierzoną po zewnętrznym obrysie ścian kondygnacji przyziemnej lub nadziemnej w przypadku gdy jej obrys występuje poza obrys kondygnacji przyziemnej.

3)     powierzchni terenu biologicznie czynnej - rozumie się przez to grunt rodzimy pokryty roślinnością oraz wodą powierzchniową na działce budowlanej, a także 50% sumy nawierzchni tarasów i stropodachów, urządzonych jako stałe trawniki lub kwietniki na podłożu zapewniającym ich naturalną wegetację, o powierzchni nie mniejszej niż 10 m2;

4)     wysokości budynku – należy przez to rozumieć wymiar liczony się od poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku do górnej krawędzi ściany zewnętrznej, gzymsu lub attyki bądź wymiar liczony od poziomu terenu do najwyżej położonej krawędzi dachu (kalenicy) lub punktu zbiegu połaci dachowych.

§ 3

 

Przedmiotem ustaleń planu są tereny aktywizacji gospodarczej – symbol AG oraz zasady obsługi zabudowy infrastrukturą techniczną;

 

§ 4

 

Następujące oznaczenia graficzne na rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu:

1.      przeznaczenie terenów;

2.      linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu i różnych sposobach zagospodarowania;

3.      nieprzekraczalne linie zabudowy;

4.      linie energetyczne średniego napięcia ze strefami oddziaływania;

 

§ 5

 

1.      Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej, oznaczony na rysunku planu symbolem 1AG

2.      Na terenie oznaczonym symbolem 1AG ustala się możliwość realizacji budynków i budowli przeznaczonych na cele produkcyjne, magazynowe, biurowe i usługowe wraz z nawierzchniami, parkingami, sieciami i urządzeniami uzbrojenia technicznego, zgodnie z następującymi warunkami:

1)     powierzchnia zabudowy nie większa niż 40% pow. terenu,

2)     lokalizowanie budynków z uwzględnieniem nieprzekraczalnej linii zabudowy, określonej na rysunku planu

3)     powierzchnia terenu biologicznie czynna nie mniejsza niż 15% pow. terenu,

4)     wysokość budynków ustala się do 11 m,

5)     ustala się dla terenu 1AG obsługę komunikacyjną z istniejącej drogi powiatowej,

6)     miejsca parkingowe należy zapewnić na terenie działki inwestora.

7)     uciążliwość działalności prowadzonej na terenie 1AG nie może wykraczać poza jego granice.

3.      Na terenie oznaczonym symbolem 1AG ustala się możliwość modernizacji i adaptacji istniejących budynków z uwzględnieniem zasad określonych w ust. 2.

4.      Zakazuje się dzielenia terenu oznaczonego symbolem 1AG na działki o powierzchni mniejszej niż 3000 m2.

 

 

§ 7

 

Ustala się następujące zasady obsługi zabudowy infrastrukturą techniczną:

1.      Ustalenia w zakresie sieci wod.-kan.

1)      Zaopatrzenie w wodę budynków i urządzeń na terenie planu z istniejącego wodociągu biegnącego w drodze powiatowej.

2)      Do czasu wybudowania kanalizacji sanitarnej, ścieki sanitarne należy odprowadzić do szczelnych zbiorników bezodpływowych. Ustala się obowiązek podłączenia budynków do kanalizacji sanitarnej w momencie jej zrealizowania.

3)      Do czasu realizacji kanału deszczowego w drodze powiatowej ścieki deszczowe należy zagospodarować na obszarze działki inwestora.

2.      Ustalenia w zakresie zaopatrzenia w energie elektryczną

1)      Budynki na terenie planu będą zaopatrywane w energie elektryczną z istniejącej linii energetycznej biegnącej w drodze powiatowej.

3.      Ustalenia w zakresie ogrzewania

1)      Ogrzewanie indywidualne (preferowane gazowe, olejowe, elektryczne);

 

§ 8

 

W związku z uchwaleniem planu, stawkę, o której mowa w art. 36 ust.3, ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym, służąca naliczeniu opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości ustala się w wysokości: 10 %.

 

§ 9

 

Traci moc w części dotyczącej obszaru objętego niniejszym planem Plan ogólny zagospodarowania przestrzennego gminy Września, zatwierdzony uchwałą Nr XXXV/193/92 Rady Miejskiej we Wrześni z dnia 23.10.1992 r. (Dz. U. Województwa Poznańskiego Nr 15/92 poz. 134)

 

§ 10

 

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Września.

 

§ 11

 

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni

Maciej Baranowski

/-/

 

 

 


Uzasadnienie

 

 

1.             Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej zostało wywołane uchwałą Nr III/19/02 Rady Miejskiej we Wrześni z dnia 20 grudnia 2002 r.

2.             Dnia 21 stycznia 2003 r. zawiadomiono na piśmie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego organy właściwe do uzgadniania planu oraz wystąpiono do organów administracji rządowej i samorządowej oraz jednostek organizacyjnych o wnioski do planu.

3.             Dnia 30 stycznia 2003 r. ukazało się obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej.

4.             Dnia 1 lutego 2003 r. ukazało się ogłoszenie w prasie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej.

5.             Burmistrz Miasta i Gminy Wrześni zgodnie z art. 18 ust.2 pkt. 2a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Z 1999 r. Nr 15 poz. 139 z późn. zm.) stwierdził, że projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej jest spójny z polityką przestrzenną gminy określoną w „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Września”

6.              W dniach od 17 marca do 7 kwietnia 2003 r. udostępniono projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej organom administracji rządowej i jednostkom organizacyjnym celem jego zaopiniowania.

7.             W dniach od 18 kwietnia do 9 maja 2003 r. przeprowadzono wymagane przepisami uzgodnienia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej z organami administracji rządowej i samorządowej oraz jednostkami organizacyjnymi.

8.             W dniu 28 kwietnia 2003 r. zawiadomiono osoby, które mogą wnieść zarzut lub protest o wyłożeniu do publicznego wglądu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej wraz z prognozą, o której mowa w przepisach o ochronie środowiska.

9.             Dnia 5 maja 2003 r. ukazało się obwieszczenie o terminie wyłożenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej wraz z prognozą, o której mowa w przepisach o ochronie środowiska do publicznego wglądu.

10.         Dnia 1 maja 2003 r. ukazało się ogłoszenie w prasie
o terminie wyłożenia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej wraz z prognozą, o której mowa w przepisach o ochronie środowiska do publicznego wglądu.

11.         Do projektu planu nie został wniesiony żaden zarzut i nie wpłynął żaden protest, o których mowa w art. 23 i 24 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.

12.         Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej – z zastosowaniem procedury przewidzianej
w ustawie o z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity – Dz. U. z 1999 r. Nr 15 poz. 139 z późn. zm.) – stworzy podstawy prawne
do wydawania decyzji administracyjnych o warunkach zabudowy
i zagospodarowania terenu.

13.         Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej w obrębie nieruchomości ozn. numerem geod. 106 położonej w Nowej Wsi Królewskiej zapewnieni porządek i ład przestrzenny na tym terenie, poprzez precyzyjnie określone zasady wprowadzenia inwestycji.

14.         W związku z powyższym przyjęcie uchwały jest uzasadnione.

 

 

Projektodawca:

Burmistrz Miasta i Gminy Września

Tomasz Kałużny

/-/

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Decyzja użytkownika w zakresie plików Cookie na niniejszej stronie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące plików cookie.Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookie oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.